INFORAMACJE DUSZPASTERSKIE - XXVI niedziela zwykła - 30. 09. 2012 r.

ks. Sebastian Pakulski.

 1. Przeżywamy dziś w kościele XXVI Niedzielę zwykłą w ciągu roku.
 2. Dnia 6 października w sobotę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka  autokarowa do Częstochowy róż różańcowych i sympatyków modlitwy różańcowej. Wyjazd sprzed kościoła o 5 rano.
 3.  W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie – dzieci od poniedziałku do piątku na g. 16.30, zaś dorośli na g. 17.15z wyjątkiem soboty, gdzie różaniec odmawiają Koła Różańcowe po Mszy św. porannej. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych prowadzą poszczególne wspólnoty działające w naszej parafii. Przedstawicieli grup prosimy o przygotowanie rozważań różańcowych i konsultacje ich z księdzem opiekunem. W zakrystii wywieszono grafik prowadzenia nabożeństw. Prosimy o zapoznanie się z nim.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 5. Dnia 7 października (niedziela) przypada Uroczystość Matki Bożej Różańcowej. Obowiązkowo na g. 11.30 proszone są dzieci komunijne klas II i IV z rodzicami. Dzieci klas II, podczas nabożeństwa różańcowego otrzymają różaniec, zaś dzieci klas IV przynoszą ze sobą różańce, które otrzymały przy I komunii św.
 6. Przyszła niedziela jest pierwszą  niedzielą miesiąca - po Mszy św. o g.11.30 procesja eucharystyczna, proszona jest asysta.
 7. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy Triduum ku czci św. Michała Archanioła, a wczoraj  uroczystość odpustową. Bóg zapłać moim Parafianom za udział i zaangażowanie, modlitwy, które wspólnie zanosiliśmy do Boga przez wstawiennictwo św. Michała – patrona naszego Miasta i parafii.
 8. Próba chóru  we wtorek i w piątek po mszy św. wieczorowej, próba zespołu młodzieżowego  w sobotę g. 9.00.
 9. Zapraszamy chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza  od 1 klasy Szkoły Podstawowej włącznie. Zbiórka dla ministrantów w sobotę  6 października  o godz. 10:00.
 10. Ksiądz biskup Piotr Libera powierzył troskę duszpasterską i liturgiczną nad grupą wiernych  związanych z tradycyjną formą liturgii ks. Łukaszowi Chruścielowi. W ostatnią niedzielę miesiąca  zapraszamy na Mszę św. trydencką o godz. 14:00.
 11. Zachęcamy do nabywania tygodnika ,,Gość Niedzielny’’, gazetki parafialnej ,,Michał’’ oraz kalendarza rolników przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszej parafii.