INFORMACJE DUSZPASTERSKIE - XXVII Niedziela Zwykła 7. 10. 2012 r.

ks. Sebastian Pakulski.

  1. Przeżywamy dziś w Kościele 27 niedzielę zwykłą w ciągu roku, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej – dzieci od poniedziałku do piątku o g. 16.30, zaś dorośli o g. 17.15 z wyjątkiem soboty, gdzie różaniec odmawiają Koła Różańcowe po Mszy św. porannej.
  3. Przyszła niedziela jest Dniem Papieskim obchodzonym po raz dwunasty w naszej Ojczyźnie pod hasłem „Jan Paweł II – papież Rodziny”. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się za Ojca Świętego. Oprócz modlitwy w tym dniu składamy ofiary na rzecz Fundacji Dzieła Tysiąclecia, z których to składek opłacane jest kształcenie szczególnie uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do hojnego otwarcia się na tę akcję. Ofiary będą zbierali nasi parafianie, przeważnie młodzież z płońskich szkół.
  4. W przyszłą sobotę odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na godz. 20.00
  5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na nowe całoroczne wypominki. W ten sposób pamiętamy o naszych bliskich przez cały rok. Wymieniając z imienia i nazwiska Zmarłych przywołujemy ich na pamięć i polecamy Miłosierdziu Bożemu. Musimy wiedzieć, że jeśli my pamiętamy o innych, to i o nas inni będą pamiętać.
  6. Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne, które odbędą się 20 października od godz. 10.00 do 12.00 w auli parafialnej.
  7. W piątek 12 października po mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie lektorów a w sobotę o godz. 10.00 spotkanie ministrantów.
  8. Zachęcamy do nabywania tygodnika ,,Gość Niedzielny’’, gazetki parafialnej ,,Michał’’ przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. W przyszłą niedzielę będzie można nabywać już nasz kalendarz parafialny w cenie 6 zł.
  9. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę, które przeznaczamy na utrzymanie naszej parafii i trwające remonty.