Ogłoszenia parafialne – 4 grudnia 2016 r.

ks. Sebastian Pakulski.

  1. W adwencie zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
  2. Dziś gościmy w naszej parafii przedstawiciela Ruchu Twórczego Osób Niepełnosprawnych, który będzie mówić o swojej działalności oraz sprzedawać swoje materiały i zbierać datki na rzecz pracy z niepełnosprawnymi.­
  3. Burmistrz Miasta Płońska oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płońsku informują, że od 5 grudnia w budynku przy ul. Płockiej (były lokal Urzędu Stanu Cywilnego) będą wydawane przez okres zimy posiłki dla potrzebujących. Posiłki będą wydawane w godz. 13.00—14.30.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Andrzej Janicki, pracownik Sądu Biskupiego w Płocku. Program rekolekcji został zamieszczony w aktualnym numerze „Michała”. Po mszach św. mona zgłaszać chorych do sakramentu namaszczenia chorych. Będzie on udzielany podczas rekolekcji od poniedziałku do środy.
  5. W dniach 10-11 grudnia odbędzie się XVI Finał ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka, a my jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w tę akcję. Po przejrzeniu listy osób potrzebujących wybraliśmy samotną 55-letnią schorowaną kobietę. Wśród najważniejszych potrzeb kobieta wymienia: żywność, środki czystości oraz ubrania. Jednak wiemy, że ta pani potrzebuje również między innymi: wózka inwalidzkiego, pościeli, ręczników, węgla. Dlatego prosimy ludzi dobrej woli z naszej parafii o włączenie się w tę akcję mądrej pomocy, poprzez przyniesienie artykułów żywnościowych i środków czystości do kosza, który w dniach 28.11.-08.12. będzie wystawiony w naszej świątyni. Jeżeli ktoś chciałby przeznaczyć pieniądze na zakup opału proszony jest o kontakt z ks. Dawidem (w niedzielę z ks. Sebastianem w zastępstwie za ks. Dawida, który dziś głosi rekolekcje w innej parafii).
  6. W sobotę 10 grudnia zapraszamy dzieci ze scholi parafialnej na zajęcia plastyczne i wspólne robienie ozdób bożonarodzeniowych. Zajęcia w auli parafialnej, czyli tam, gdzie odbywają się próby. Początek o godzinie 9.30. Zajęcia planowane są na około 3 godziny. Organizatorem zajęć jest ks. Dawid.
  7. Osoby, które zamówiły intencje mszalne na najbliższy piątek na godz. 10.00 i 16.00 prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Ofiary zbierane dziś do skarbon przeznaczamy na rzecz „Pomocy Kościołowi na Wschodzie” Za ofiary składamy Bóg zapłać.
  9. Ofiary zbierane za tydzień na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni.
  10. Zachęcamy do nabywania kalendarza oraz świec adwentowych.