Informacje duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła - 11. 11. 2012 r.

ks. Sebastian Pakulski.

 1. Przeżywamy dziś w Kościele 32 niedzielę zwykłą w  liturgii kościoła.  
 2. Obchodzimy dziś  94. rocznica Odzyskania Niepodległości. O g. 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i powiatowych. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 3. Dzisiejsza niedziela jest również dniem imienin ks. Marcina. Życzymy Ci, Księże Solenizancie wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Matki kapłanów oraz owocnej pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Szczęść Boże!
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci klas IV i ich rodziców na Mszę św.  o g. 11.30 i na spotkanie organizacyjne z racji II Komunii św.
 5. Miejskie Centrum Kultury w Płońsku zaprasza 18 listopada 2012 r. o g. 16.00 do kościoła św. Michała Archanioła w Płońsku na uroczysty koncert patriotyczny. Wystąpią: artyści Filharmonii Narodowej z Warszawy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,,Con Grazia’’ pod batutą Leszka Kalkowskiego oraz chór Allegro Coro pod dyrekcją Mariusza Wrzesińskiego.
 6. W związku z koncertem spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszła niedzielę nie o godz. 16.00 lecz o 18.00.
 7. W piątek 16 listopada czcimy NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Edmunda i imieniny ks. Proboszcza kan. Edmunda Makowskiego. Już dziś składamy ks. Proboszczowi najserdeczniejsze życzenia polecając Jego Osobę Bogu w naszych modlitwach.
 8. Przypominamy, że w naszej parafii opłatek jest dostarczany tylko przez pana organistę. Wszyscy inni, którzy pukać będą do Waszych drzwi będą czynić wbrew naszej woli. Porządek wizyty p. Organisty z opłatkiem zamieszczony jest w naszej gazetce parafialnej. Prosimy o życzliwe przyjęcie pana Bogdana.
 9. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia zmarłych na nowe wypominki,  które czytamy przed Mszami o g. 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Prosimy jednocześnie o wsłuchiwanie się w treść czytanych wypominek i zgłaszanie ewentualnych błędów. Pamiętajmy, że wyrazem naszej miłości do zmarłych jest też Msza św. którą zamawiamy za spokój ich duszy w rocznice śmierci, imienin, urodzin.
 10. W dniu 1 grudnia odbędzie się pielgrzymka Koła Przyjaciół Radia Maryja do Torunia na uroczystości 21.rocznicy powstania Radia Maryja. Koszt pielgrzymki 35 zł od osoby. Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmują p. Maria Bidas i Balbina Antoszkiewicz.
 11. Dziś w Gimnazjum Publicznym nr 2 odbywa się w godzinach od 10.00 do 16.00 rejestracja dawców szpiku. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanym Dniu Dawcy Szpiku.
 12. Zachęcamy do nabywania u ministrantów prasy katolickiej: Michała, Gościa Niedzielnego. Do nabycia jest także nasz parafialny kalendarz, w którym ujęte są wszystkie nasze uroczystości. Cena 6 zł, do nabycia w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła.
 13.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę, które przeznaczamy na utrzymanie naszej parafii i trwające remonty.