Ogłoszenia parafialne - II Niedziela Adwentu – 9.12.2012 r.

ks. Sebastian Pakulski.

  1. Dziś przeżywamy II niedzielę Adwentu i jednocześnie obchodzimy Dzień Modlitw i Pomocy dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie, ofiary złożone do skarbon zostaną przekazane na ten cel. Dziś również ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni .
  2. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiamy codziennie o g. 6.30. Po roratach dla dzieci przewidziany jest ciepły posiłek i niespodzianki. Dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli za okazaną pomoc w realizacji tego dzieła.
  3. Za tydzień w niedzielę – 16 grudnia  rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Mirosław Sokoliński — karmelita. Porządek Mszy św. będzie jak w niedzielę . Szczegółowy plan rekolekcji zamieszczony będzie za tydzień w naszej parafialnej gazetce Michał.
  4. W czasie rekolekcji będziemy odwiedzali z sakramentami chorych. Zapraszamy do ich zgłaszania po Mszach św. w zakrystii.
  5. Tydzień temu w akcji "Podziel się chlebem" zebrano 1400 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na śniadania roratnie dla dzieci oraz pomoc świąteczną dla najbiedniejszych rodzin naszego miasta.
  6. Po Mszach św. możemy nabyć świece Caritas – Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 6 i 12 zł. Niech nie zabraknie światła tej świecy w naszych domach podczas Wigilii. Po Wigilii można ją zanieść i zapalić na grobie naszych bliskich zmarłych.
  7.  Dnia 10 grudnia (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
  8. Od dnia 10 grudnia w godzinach od 12.00 do 14.00 w auli parafialnej będą wydawane darmowe posiłki dla osób potrzebujących.
  9. W czwartek 13 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków. 

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Michała, Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego  kalendarza.

  1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę, które przeznaczamy na utrzymanie naszej parafii.