„Kuchenne rewolucje”

ks. Sebastian Pakulski.

Pod takim hasłem w minioną sobotę (24.11.2012r)w parafii św. Michała Archanioła w Płońsku odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem wolontariusze z Gimnazjum Publicznego nr2 w Płońsku przy współpracy z paniami dietetyczkami (p.Magda Stefaniak(66419715) i p. Samira Al.-Murtatha(507741126),  przekonywali uczestników jak zdrowo i wesoło można spędzić czas zamieniając komputer na kuchnie.

 Na wstępie uczestnicy zostali zapoznani z zasadami zdrowego odżywiania, a swoimi wiadomościami wykazywali się układając piramidę zdrowego żywienia. Po części teoretycznej każdy mógł sprawdzić swoje kulinarne umiejętności w drugim etapie zajęć-gotowanie. Wspólnymi siłami najmłodsi podopieczni wyczarowali kolorowe kanapki, przyszłe panie domu przygotowały zdrowe koktajle owocowe i sałatki  a męska reprezentacja zmagała się z kurczakiem oczywiście przyprawiając ziołami, a nie biegając z tasakiem;-).

Kulinarne potyczki zakończyły się wspólnym biesiadowaniem przy zdrowo zastawionym stole, gdzie uśmiechały się kanapki, pyszne stały sałatki a zapach przyprawionego kurczaka przyciągał rodziców, którzy licznie przybywali i chętnie   korzystali  z porad dietetyków jak karmić swoje pociechy by zdrowo jadały i więcej wiedziały.

„Celem warsztatów jest promocja zdrowego stylu życia zwłaszcza wśród dzieci
i młodzieży poprzez wprowadzanie prozdrowotnych nawyków żywieniowych i uprawianie sportu. Promujemy zdrowie, przedstawiamy pozytywne przykłady, radość z bycia zdrowym, energicznym, uśmiechniętym, pomocnym… Pokazujemy, że odpowiednie żywienie oraz aktywność fizyczna może wydobyć nas z marazmu i zastoju, a także zapobiegać wielu groźnym chorobom” .M.Karwowska

Warsztaty są  współfinansowane przez parafię św. Michała Archanioła w Płońsku oraz Urząd Miasta Płońsk.