Wizyta w Palmitach i Żelazowej Woli

ks. Sebastian Pakulski.

Dnia 15 lipca br grupa rowerzystów z naszej parafii uczestniczyła w wyjeździe rowerowym do Kampinowskiego Parku Narodowego. Odwiedziliśmy Muzeum w Palmirach oraz Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Po przejechaniu 140 km zatrzymaliśmy się na nocleg w domu Księży Salezjanów w Czerwińsku. Następnego dnia po mszy św. w bazylice czerwińskiej wróciliśmy rowerami do domu.

Trzecia Parafia w Płońsku

ks. Sebastian Pakulski.

Biskup Płocki Piotr Libera dekretem z dnia 15 czerwca 2017 r. powołał do życia trzecią parafię w Płońsku – będzie ona nosić wezwanie św. Ojca Pio. Formalnie parafia zacznie funkcjonować 16 czerwca br. - w 15. rocznicę kanonizacji św. Pio z Pietrelciny. Proboszczem parafii został mianowany ks. mgr Tomasz Markowicz.

Etap diecezjalny Konkursu Biblijnego

ks. Sebastian Pakulski.

Dnia 25 kwietnia 2017 r. odbył się w Płocku etap diecezjalny XXI Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół średnich. Tematem tegorocznej edycji były dwie księgi Pisma św.: Księga Daniela i Apokalipsa św. Jana. Z naszej parafii do konkursu przystąpiło 8 osób (3 osoby z I LO w Płocku i 5 z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku.

Do etapu ogólnopolskiego Konkursu z diecezji przeszły trzy najlepsze osoby. Pierwsze miejsce w etapie diecezjalnym zajął uczeń Zespołu Szkół im. Leona Rutkowskiego  w Płońsku - Łukasz Barański (katecheta: Urszula Kacperska). W gronie zwycięzców znalazła się także uczennica I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku, która zajęła trzecie miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie ogólnopolskim w Niepokalanowie.

Ogłoszenia parafialne – 9 kwietnia 2017 r.

ks. Sebastian Pakulski.

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową. Podczas każdej mszy św. odbywa się obrzęd błogosławieństwa palm, a na początku mszy św. o godz. 11.30 procesja z palmami.
  2. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę oraz ustanowienie przez Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godzinę 18.00. Po Eucharystii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza adoracji na ołtarzu bocznym. Tego dnia zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
  3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje mszy św. Tego dnia wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo. Składa się ono z dwóch części: liturgii Męki i śmierci Pana Jezusa oraz adoracji Krzyża. Po nabożeństwie nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Zachęcamy do adoracji Chrystusa w grobie do godz. 22.00. Bezpośrednio po nabożeństwie odśpiewamy Gorzkie Żale.
  4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły—powstrzymanie się od spożywania mięsa oraz ograniczenie posiłków do jednego posiłku do syta.
  5. W Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. Wigilii Paschalnej—uroczystą Eucharystię rozpoczynającą świętowanie zmartwychwstania Chrystusa. Podczas tej mszy św. nastąpi poświęcenie ognia, wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na Eucharystię przynosimy tego dnia świece.
  6. Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę w kaplicy św. Pankracego od godz. 9.00 do godz. 16.00 co pół godziny.

Rekolekcje zakończone

ks. Sebastian Pakulski.

 W tegorocznej, wielkopostnej zadumie pomógł nam ks. Dariusz Rogowski – notariusz płockiej kurii, który w ubiegłym tygodniu wygłosił rekolekcje w naszej parafii. W swoich homiliach duchowny zwrócił uwagę m.in. na nasze codzienne postawy w odniesieniu do Pana Boga oraz ludzi. Podkreślał, że często używamy różnych argumentów, byleby nie podjąć się działania, aby się zmienić i w efekcie nawrócić. Gorąco zachęcał do głębokich przemyśleń i podejmowania wyzwań. Wystarczy, że będziemy zmieniać się choćby nieznacznie, ale stale. Zaznaczał, że bardzo ważne jest, by nasza wiara była autentyczna, a nie tylko deklarowana. Przekonywał jak wartościowe jest Słowo Boże, które każdy ma na wyciągnięcie ręki, a mimo to rzadko z Niego korzysta. Prosił, by Pismo Święte czytać każdego dnia. Znajdziemy w nim m.in. podpowiedzi, jak żyć.

Rekolekcje wielkopostne 2017

ks. Sebastian Pakulski.

NIEDZIELA (02.04.2017r.)

 7.00     - Msza św. z nauką dla wszystkich; Rozpoczęcie Hymnem do Ducha Świętego z prośbą o Boże błogosławieństwo na rekolekcje

8.30     - Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00   - Msza św. z nauką dla wszystkich

11.30   - Msza św. z nauką dla dzieci

16.00   - Msza św. z nauką dla wszystkich, szczególnie dla młodzieży

17.15 – Nabożeństwo Gorzkich Żali

18.00   - Msza św. z nauką dla wszystkich

 

Komunikat Kancelarii Kurii

ks. Sebastian Pakulski.

W nawiązaniu do informacji podanej przez Biskupa Płockiego na Konferencji Księży Dziekanów w dniu 15 marca 2017 r.,powiadamiamy duszpasterzy i wiernych diecezji płockiej, że działalność Pustelni w Czatachowie (o. Daniel Galus) nie posiada aprobaty Metropolity Częstochowskiego, ks. arcybiskupa Wacława Depo. Dotyczy to również działającej przy tzw. Pustelni Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

W związku z tym apeluje się do kapłanów i wiernych świeckich o powstrzymanie się od organizowania wyjazdów zbiorowych i indywidualnych do tego miejsca. Przypominamy starożytną zasadę św. Ignacego Antiocheńskiego: „Nie czyńcie nic bez biskupa, […] kochajcie jedność, unikajcie podziałów»” (List do Filadelfian, 7, 1)

Płock, dnia 27 marca 2017 r.

Ks. dr Piotr Grzywaczewski
Kanclerz Kurii
Wikariusz Biskupi ds. Sakramentalnych

Zobacz: http://archiczest.pl/komunikat-ws-ks-daniela-galusa-i-wspolnoty-milosc-i-milosierdzie-jezusa