Przyrzeczenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

ks. Sebastian Pakulski.

Zgodnie ze Statutem Parafialnej Rady Duszpasterskiej zatwierdzonym przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę proboszcz każdej parafii ma obowiązek powołania Parafialnej Radu Duszpasterskiej. Jej zadaniem jest wspomaganie proboszcza w działalności duszpasterskiej. W skład Rady wchodzą z urzędu wikariusze parafialni oraz katecheci. Ponadto wchodzą do niej wybrani wierni świeccy. Kadencja Rady trwa 5 lat.

Przed objęciem funkcji członkowie Rady złożyli podczas mszy św. niedzielnej zgodnie ze statutem przyrzeczenia.

 

Finał Diecezjalnych Rozgrywek Piłki Nożnej Ministrantów

ks. Sebastian Pakulski.

 

18 marca w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku na terenie naszej parafii odbył się Finał Rozgrywek Halowej Piłki Nożnej Ministrantów, corocznie organizowany przez Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej. Odpowiedzialnym z przygotowanie i przeprowadzenie całych rozgrywek był ks. Dawid Witkowski koordynator ds. sportu w Duszpasterstwie Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej, wikariusz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku. Turniej został objęty patronatem honorowym Burmistrza Miasta Płońska Pana Andrzeja Pietrasika, który ufundował puchary dla zwycięskich drużyn, statuetki dla królów strzelców i najlepszych bramkarzy oraz dyplomy dla wszystkich uczestników.

            Otwarcia rozgrywek dokonał ks. kan. Marek Zawadzki proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku wraz z Burmistrzem Miasta Płońska Panem Andrzejem Pietrasikiem i ks. Dawidem Witkowskim. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy na turnieju redakcję miesięcznika dla ministrantów Króluj na Chryste.

Sacrosong 2017 - eliminacje rejonowe

ks. Sebastian Pakulski.

            W dniu 11 marca w naszej parafii odbyły się rejonowe eliminacje Sacrosongu, to diecezjalny przegląd piosenki religijnej wykonywanej przez scholie, zespoły i chóry parafialne. Tegoroczny przegląd to już XXIV edycja w diecezji płockiej. Organizatorami byli ks. kan. Marek Zawadzki proboszcz naszej parafii oraz ks. kan. Zbigniew Sajewski dziekan dekanatu płońskiego, a koordynatorem eliminacji rejonowych ks. Łukasz Chruściel. Prezentacje poszczególnych grup oceniało jury w składzie: ks. Łukasz Chruściel (wikariusz), Mariusz Wrzesiński (Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Płońsku) i Gabriela Majtczak (Absolwentka Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” w Płońsku).

            W eliminacjach udział wzięli uczestnicy z trzech dekanatów: płońskiego, strzegowskiego i wyszogrodzkiego. Schole i zespoły prezentowały po jednej pieśni i piosence religijnej, natomiast chóry dwie pieśni liturgiczne. Między występami poszczególnych kategorii na śpiewaków czekały paczki i herbata.

Mecz charytatywny

ks. Sebastian Pakulski.

Stowarzyszenie Idziemy na spacer serdecznie zaprasza 5 marca od godziny 12.00 do 17.00 na 3 mecz charytatywny na hale sportową z, którego dochód przeznaczamy na wyposażenie sali rehabilitacyjnej przy parafii św. Michała w Płońsku. Każdy kto chce wspomóc naszą inicjatywę może przekazać dobrowolną sumę do puszek wolontariuszy, którzy będą kwestować po Mszach od godziny 8.30 do 17.00 przy naszym kościele. Z góry serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i serce .

Ferie w siodle

ks. Sebastian Pakulski.

Dla dziewczynek z naszej scholi parafialnej tegoroczne ferie zimowe były okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. W dniach 20-22 lutego ks. Dawid zorganizował dla piętnastoosobowej grupy wyjazd do stadniny koni Aliknte w Bronisławach koło Sochaczewa. Miejsce, w którym spędziły czas było tak różne od tego co jest codziennością współczesnych dzieci. Stadnina na uboczu, jak przystało na gospodarstwo agroturystyczne, brak telewizji, kontakt ze zwierzętami, a przede wszystkim to co najważniejsze ze sobą nawzajem. Choć były to zaledwie trzy dni to trzeba przyznać, że plan dnia był wypełniony i nie brakowało atrakcji dla uczestniczek ferii.

            Każda z dziewczynek mogła spróbować swoich umiejętności w jeździe konnej, oczywiście na początek był zapoznanie z podstawowymi technikami, a dla chętnych była możliwość dłuższej jazdy pod opieką instruktorki. Dało się zauważyć, że kontakt z końmi dostarczał wiele radości. Zaskoczeniem i powodem do dumy było usłyszeć, że jedna z dziewczynek jest wprost stworzona do jazdy konnej, a jej postawa jeździecka i technika, którą dopiero poznała były wzorowe. Kto wie może z czasem wyrośnie z niej prawdziwa amazonka? Ale i psy gospodarzy nie mogły narzekać na bark zainteresowania. Zostały chyba wygłaskane za wszystkie czasy, a każda która marzy o posiadaniu dużego psiaka mogła nacieszyć się jego obecnością i zabawą z nim, zwierzaki były oczywiście oswojone i bardzo przyjacielskie.

Ogłoszenia parafialne – 29 stycznia 2017 r.

ks. Sebastian Pakulski.

  1. W najbliższy czwartek 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na msze św. w czwartek na godz. 7.00, 10.00, 18.00. Z tej racji w czwartek do południa kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce.
  2. Piątek będzie już pierwszym piątkiem lutego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00
  3. W sobotę o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Żywego Różańca.
  4. W tym tygodniu kończymy już wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy życzliwie podejmowali nas w domach, uczestniczyli w modlitwie i wspólnej rozmowie. Bóg zapłać kierowcom, którzy przywozili oraz odwozili kapłanów podczas kolędy.
  5. Koło przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd 19 marca br. do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 12.00. Zapisy u p. Wojciecha Paruszewskiego (600 983 713), Doroty Bieniek (536 638 697) i Balbiny Antoszkiewicz (23 662 28 98).
  6. W sobotę 4 lutego organizowany jest wyjazd do Strzegocina na Nabożeństwo w intencji chorych. Zapisy u p. Elżbiety Jaśkiewicz (509 966 558).
  7. Biskup Płocki Piotr Libera dnia 10 stycznia powołał p. Bogdana Wiśniewskiego, naszego organistę do udziału w Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej. Gratulujemy Panu Bogdanowi.

 8. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Jasełka 2016

ks. Sebastian Pakulski.

Po raz piąty młodzież z KSM-u zaprasza na przedstawienie jasełkowe. Tym razem zaprezentujemy sztukę według scenariusza Adama Szafrańca "W Tobie jest światło. Przedstawienie odbędzie się przed pasterką o godz. 23.00. Zapraszamy

Szlachetna Paczka w naszej parafii

ks. Sebastian Pakulski.

Pani Alina, którą wybraliśmy w projekcie Szlachetna Paczka by udzielić jej pomocy ma 55 lat i żyje samotnie. Jeszcze 12 lat temu była zdrowa i pracowała jako kucharka. Wspierał ją mąż, który pracował w Warszawie. Nagle, po nieudanym zabiegu i leczeniu została sparaliżowana od pasa w dół i straciła nerkę. Opiekował się nią mąż. Niestety zmarł. Obecnie pani Alina musi liczyć na pomoc syna i sąsiadów, którzy robią jej zakupy. Kobieta ma niskie dochody, a po opłaceniu rachunków zostaje jej 190 zł. Aby móc zapewnić sobie życie nawet na niskim poziomie musiała zaciągnąć kredyt na prąd i opał. Pani Alina nie wyjeżdża z miejsca zamieszkania, a wózek na którym się porusza jest już bardzo zniszczony. Mimo to Pani Alina nie traci nadziei.