Ogłoszenia parafialne – 29 stycznia 2017 r.

ks. Sebastian Pakulski.

  1. W najbliższy czwartek 2 lutego obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na msze św. w czwartek na godz. 7.00, 10.00, 18.00. Z tej racji w czwartek do południa kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa ofiary zbierane tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce.
  2. Piątek będzie już pierwszym piątkiem lutego. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00
  3. W sobotę o godz. 8.00 msza św. w intencji Kół Żywego Różańca.
  4. W tym tygodniu kończymy już wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy życzliwie podejmowali nas w domach, uczestniczyli w modlitwie i wspólnej rozmowie. Bóg zapłać kierowcom, którzy przywozili oraz odwozili kapłanów podczas kolędy.
  5. Koło przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd 19 marca br. do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 12.00. Zapisy u p. Wojciecha Paruszewskiego (600 983 713), Doroty Bieniek (536 638 697) i Balbiny Antoszkiewicz (23 662 28 98).
  6. W sobotę 4 lutego organizowany jest wyjazd do Strzegocina na Nabożeństwo w intencji chorych. Zapisy u p. Elżbiety Jaśkiewicz (509 966 558).
  7. Biskup Płocki Piotr Libera dnia 10 stycznia powołał p. Bogdana Wiśniewskiego, naszego organistę do udziału w Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej. Gratulujemy Panu Bogdanowi.

 8. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Jasełka 2016

ks. Sebastian Pakulski.

Po raz piąty młodzież z KSM-u zaprasza na przedstawienie jasełkowe. Tym razem zaprezentujemy sztukę według scenariusza Adama Szafrańca "W Tobie jest światło. Przedstawienie odbędzie się przed pasterką o godz. 23.00. Zapraszamy

Szlachetna Paczka w naszej parafii

ks. Sebastian Pakulski.

Pani Alina, którą wybraliśmy w projekcie Szlachetna Paczka by udzielić jej pomocy ma 55 lat i żyje samotnie. Jeszcze 12 lat temu była zdrowa i pracowała jako kucharka. Wspierał ją mąż, który pracował w Warszawie. Nagle, po nieudanym zabiegu i leczeniu została sparaliżowana od pasa w dół i straciła nerkę. Opiekował się nią mąż. Niestety zmarł. Obecnie pani Alina musi liczyć na pomoc syna i sąsiadów, którzy robią jej zakupy. Kobieta ma niskie dochody, a po opłaceniu rachunków zostaje jej 190 zł. Aby móc zapewnić sobie życie nawet na niskim poziomie musiała zaciągnąć kredyt na prąd i opał. Pani Alina nie wyjeżdża z miejsca zamieszkania, a wózek na którym się porusza jest już bardzo zniszczony. Mimo to Pani Alina nie traci nadziei.

Ozdoby bożonarodzeniowe scholii parafialnej

ks. Sebastian Pakulski.

W ubiegłą sobotę 10 grudnia schola wcześniej niż zwykle rozpoczęła swoje spotkanie. O godzinie 9.30 dziewczynki zebrane w sali parafialnej wraz z opiekunami pod kierownictwem ks. Dawida przystąpiły do własnoręcznej produkcji ozdób choinkowych i dekoracji bożonarodzeniowych. Praca zaczęła się nietypowo, bo od dmuchania balonów, a były one potrzebne do zrobienia bombek. Po tej połączonej z zabawą pracy dzieci podzieliły się na trzy grupy. Pierwsza z nich owijała balony specjalnym sznurkiem, a druga grupa nakładała klej. Oczywiście nie był to żaden „super glue” więc na efekt trzeba było poczekać do wyschnięcia, przebić owinięty balon i będziemy mieli gotową bombkę. Trzecia ekipa nakładała klej na styropianowe bombki i przyklejała do niego różne dekoracje.

Rekolekcje adwentowe 2016

ks. Sebastian Pakulski.

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

W PARAFII ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA W PŁOŃSKU

 

NIEDZIELA (11.12.2016 r.)

7.00     - Msza św. z nauką dla wszystkich; Rozpoczęcie Hymnem do Ducha Świętego z prośbą o Boże błogosławieństwo na rekolekcje

8.30     - Msza św. z nauką dla wszystkich

10.00   - Msza św. z nauką dla wszystkich

11.30   - Msza św. z nauką dla dzieci

16.00   - Msza św. z nauką dla wszystkich szczególnie dla młodzieży

18.00   - Msza św. z nauką dla wszystkich

 

Śniadanka roratnie 2016

ks. Sebastian Pakulski.

Już od 14 lat w ramach rorat przygotowujemy śniadanka roratnie dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy wszystkich na msze św. ku czci Matki Bożej zwane raratami od oniedziałku do soboty o godz. 6.30. Od poniedziałku do piątku po roratach zapraszamy do auli parafialnej na śniadanie

 

Ogłoszenia parafialne – 23 października 2016 r.

ks. Sebastian Pakulski.

  1. Rozpoczynamy dziś w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do pamięci modlitewnej w intencji misji i misjonarzy.
  2. Prosimy o składanie deklaracji dzieci przygotowujących się do I Komunii św. do dnia 30 października.
  3. Przyjmujemy już nowe wypominki.