Jak rozmawiają instrumenty?

ks. Sebastian Pakulski.

Tego dowiedzieli się goście naszej parafii, którzy w niedzielę, 25 września, wysłuchali koncertu pt. „Muzyczne rozmowy”.

To już ostatnie spotkanie zorganizowane w ramach  III Festiwalu Organowego św. Michała Archanioła. Wydarzenie poprowadził inicjator przedsięwzięcia ks. Marcin Sadowski, który licznie zgromadzonej publiczności przybliżył wiele faktów ze świata muzyki, m.in. z życia artystów, którzy skomponowali wykonywane tego dnia utwory (np. Josepha Horovitza czy Johanna Pachelbela).

A czyjej gry mogliśmy wysłuchać? Tym razem zaprezentowali się trębacze – pierwszy trębacz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Adam Stachowiak oraz Kamil Kruczkowski współpracujący z Polską Filharmonią Bałtycką i Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, a także organista – Adam Sadowski, który jest jednocześnie dyrektorem artystycznym festiwalu, pracownikiem parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie Kamiennym Potoku i nauczycielem muzyki w Zespole Szkół Sportowych w Gdańsku.

 

Zgodnie z tytułem spotkania, publiczność wysłuchała nietypowych „dialogów” instrumentów, które – miało się wrażenie – czasem ze sobą spierają, współbrzmią, a nawet zadają sobie pytania.

Za te muzyczne, bardzo inspirujące spotkania dziękował wszystkim zaangażowanym zarówno ks. Marcin Sadowski, jak i burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

Wydarzenie, oprócz naszej parafii, zorganizowali – Urząd Miejski w Płońsku oraz Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.