Ozdoby bożonarodzeniowe scholii parafialnej

ks. Sebastian Pakulski.

W ubiegłą sobotę 10 grudnia schola wcześniej niż zwykle rozpoczęła swoje spotkanie. O godzinie 9.30 dziewczynki zebrane w sali parafialnej wraz z opiekunami pod kierownictwem ks. Dawida przystąpiły do własnoręcznej produkcji ozdób choinkowych i dekoracji bożonarodzeniowych. Praca zaczęła się nietypowo, bo od dmuchania balonów, a były one potrzebne do zrobienia bombek. Po tej połączonej z zabawą pracy dzieci podzieliły się na trzy grupy. Pierwsza z nich owijała balony specjalnym sznurkiem, a druga grupa nakładała klej. Oczywiście nie był to żaden „super glue” więc na efekt trzeba było poczekać do wyschnięcia, przebić owinięty balon i będziemy mieli gotową bombkę. Trzecia ekipa nakładała klej na styropianowe bombki i przyklejała do niego różne dekoracje.

 

            W trakcie zajęć na dzieci czekało ptasie mleczko i czekoladki, a pomimo adwentu zaczęliśmy nawet śpiewać kolędy. Jednak to nie wszystko, co było przygotowane dla dziewczynek ze scholii. Przecież nie tylko miały zrobić ozdoby na choinkę, która znajdą swoje miejsce w kościele, ale przecież powinny wziąć coś ze sobą jako świąteczny upominek.

            Choinki z piór, to było to czego dzieciaki nie mogły się doczekać. Do styropianowych stożków klejem na gorąco dziewczynki przyklejały różnokolorowe pióra, tak by wyszła piękna choineczka. I jak to na prawdziwe choinki przystały one na koniec ozdobione według uznania i fantazji autorów. Każde dziecko wykonaną choinkę zabierało ze sobą do domu.

            Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tych zajęciach oraz za mile spędzony czas.

 

Ks. Dawid Witkowski