Szlachetna Paczka w naszej parafii

ks. Sebastian Pakulski.

Pani Alina, którą wybraliśmy w projekcie Szlachetna Paczka by udzielić jej pomocy ma 55 lat i żyje samotnie. Jeszcze 12 lat temu była zdrowa i pracowała jako kucharka. Wspierał ją mąż, który pracował w Warszawie. Nagle, po nieudanym zabiegu i leczeniu została sparaliżowana od pasa w dół i straciła nerkę. Opiekował się nią mąż. Niestety zmarł. Obecnie pani Alina musi liczyć na pomoc syna i sąsiadów, którzy robią jej zakupy. Kobieta ma niskie dochody, a po opłaceniu rachunków zostaje jej 190 zł. Aby móc zapewnić sobie życie nawet na niskim poziomie musiała zaciągnąć kredyt na prąd i opał. Pani Alina nie wyjeżdża z miejsca zamieszkania, a wózek na którym się porusza jest już bardzo zniszczony. Mimo to Pani Alina nie traci nadziei.

 

            Dzięki zaangażowaniu parafian i ich otwartego serca udało się nam przygotować dla niej świąteczną paczkę, o tym co udało się nam zebrać pisaliśmy już w poprzednim numerze, ale pragniemy przypomnieć, że były to: żywość, środki czystości oraz ubrania. Ze złożonych darów i zakupionych produktów za ofiarowane pieniądze przygotowaliśmy niezbędną żywość i środki czystości. Zakupiliśmy dla potrzebującej kobiety pościel, poduszkę, pidżamę, bluzę polarową, koc, choinkę wraz z ozdobami. Wśród darów znalazły się też niezbędne zastawy nowej pościeli. Został również przekazy wózek inwalidzki. Łącznie przygotowaliśmy 9 paczek.

            W niedzielę po mszy św. o godzinie 11.30 ks. Dawid koordynujący akcję w parafii wraz z ks. Sebastianem przewiózł dary do magazynu Szlachetnej Paczki, który znajdował się w Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku. Na razie czekamy na relację z przekazania paczki Pani Alinie, kiedy tylko ją dostaniemy to zamieścimy ją w naszej gazetce.

            Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy!

 

Ks. Dawid Witkowski