Sacrosong 2017 - eliminacje rejonowe

ks. Sebastian Pakulski.

            W dniu 11 marca w naszej parafii odbyły się rejonowe eliminacje Sacrosongu, to diecezjalny przegląd piosenki religijnej wykonywanej przez scholie, zespoły i chóry parafialne. Tegoroczny przegląd to już XXIV edycja w diecezji płockiej. Organizatorami byli ks. kan. Marek Zawadzki proboszcz naszej parafii oraz ks. kan. Zbigniew Sajewski dziekan dekanatu płońskiego, a koordynatorem eliminacji rejonowych ks. Łukasz Chruściel. Prezentacje poszczególnych grup oceniało jury w składzie: ks. Łukasz Chruściel (wikariusz), Mariusz Wrzesiński (Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Płońsku) i Gabriela Majtczak (Absolwentka Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” w Płońsku).

            W eliminacjach udział wzięli uczestnicy z trzech dekanatów: płońskiego, strzegowskiego i wyszogrodzkiego. Schole i zespoły prezentowały po jednej pieśni i piosence religijnej, natomiast chóry dwie pieśni liturgiczne. Między występami poszczególnych kategorii na śpiewaków czekały paczki i herbata.

 

            Po ocenie jury klasyfikacja grup przedstawiła się następująco:

W kategorii schól:

I miejsce - schola "GWIAZDECZKI ŚW. MICHAŁA" z parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku
II miejsce - schola "MAGNIFICAT" z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku

W kategorii zespołów młodzieżowych:

I miejsce - zespół "EFFATHA" z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku
II miejsce - zespół "NEW NAME" z parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku

W kategorii chórów:


I miejsce – chór "EMAUS" z parafii pw. św. Anny w Strzegowie
II miejsce - chór z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku

            Zdobywcy pierwszych 6 maja w Gostyninie będą prezentować swój śpiew na finale diecezjalnym.

            Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy dobrych głosów w śpiewaniu na chwałę Pana.

 

Ks. Dawid Witkowski