Ogłoszenia parafialne – 9 kwietnia 2017 r.

ks. Sebastian Pakulski.

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową. Podczas każdej mszy św. odbywa się obrzęd błogosławieństwa palm, a na początku mszy św. o godz. 11.30 procesja z palmami.
  2. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek wspominamy Ostatnią Wieczerzę oraz ustanowienie przez Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godzinę 18.00. Po Eucharystii nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza adoracji na ołtarzu bocznym. Tego dnia zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.
  3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje mszy św. Tego dnia wspominamy Mękę i Śmierć Pana Jezusa. Zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo. Składa się ono z dwóch części: liturgii Męki i śmierci Pana Jezusa oraz adoracji Krzyża. Po nabożeństwie nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Zachęcamy do adoracji Chrystusa w grobie do godz. 22.00. Bezpośrednio po nabożeństwie odśpiewamy Gorzkie Żale.
  4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły—powstrzymanie się od spożywania mięsa oraz ograniczenie posiłków do jednego posiłku do syta.
  5. W Wielką Sobotę zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. Wigilii Paschalnej—uroczystą Eucharystię rozpoczynającą świętowanie zmartwychwstania Chrystusa. Podczas tej mszy św. nastąpi poświęcenie ognia, wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na Eucharystię przynosimy tego dnia świece.
  6. Błogosławieństwo pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę w kaplicy św. Pankracego od godz. 9.00 do godz. 16.00 co pół godziny.
  7. Msza św. rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6.00. Zapraszamy asystę procesyjną i wszystkich Parafian. O godz. 13.00 będzie dodatkowo msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św.
  8. Parafia św. Michała w Płońsku i Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na 5 dniową pielgrzymkę do Wilna w dniach 29 kwietnia - 3 maja 2017 (weekend majowy). Odwiedzimy Zuzelę, Sokółkę, Białystok, Sejny, Kowno, Górę Krzyży w Szawlach, Szydłów, Wilno, Troki, Ponary, Wigry Studzienniczną, Suchowolę. Zapisy u ks. Łukasza; Zaliczka przy zapisie 200 zł. Koszt 600 zł. Opłatę za pielgrzymkę można wpłacić na konto.
  9.  Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę w setną rocznicę objawień fatimskich na Krzeptówki do Zakopanego w dniach 23-25 czerwca 2017 r. Zapisy u p.  Wojciecha Paruszewskiego.
  10. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych oraz Gościa niedzielnego.